Monument Valley i Horseshoe Band

W Page zobaczyliśmy też Horseshoe Band a wieczorem, jedyne 200 km dalej, odwiedziliśmy Monumental Valley.

 

Znana podkowa to jedna z nielicznych atrakcji, które są za free, ale trzeba dodać, że jeszcze jest za darmo, bo Indianie na pewno nieługo postawią tu swoją budkę i będą pobierać haracz. Nic dziwnego, turyści i tak zapłacą, żeby zobaczyć to cudo.

Tylko tutaj rzeka Kolorado zawija się tworząc przepiękny kształ podkowy. Do atrakcji prowadzi szlak o długości 1,3 km. Droga do Horseshoe jest przyjemna, zwłaszcza, ze wszyscy wypatrują podkowy. Jednak droga „z” to najprawdziwszy koszmar. Pod górę, przy 45 stopniowym upale i otwartym słońcu trwa całą wieczność i zabiera wszystkie nasze siły 🙂

 

 

 

 

Buziaki dla Gosi i Piotra 🙂

 

 

 

Z kolei dolina monumentów na początku sprawiła nam wiele problemów. Naczytałam się w internetach, żeby nie korzystać z płatnych usług lokalnych mieszkańców, tylko podjechać do atrakcji samemu. Podobno można spotkać prawdziwe mustangi i wszystko jest takie dzikie ❤ Tak sie napaliliśmy, że krążyliśmy wokół tych olbrzymich skał z dobre 1,5 h,  żeby znaleźć jakąś tajemniczą drogę pełną mustangów 😀 A wszystkie ścieżki były zamknięte….
Jak się okazało – wpisy znalezione w necie były sprzed 2-3 lat. W tym czasie cała okolica została zamieniona w jeden wieki park narodowy, postawiono siatkę, wytyczono szlaki turystyczne i oczywiście przygotowano bilety. Rozczarowanie ogromne, ale…. i tak było cuuuudownie!!!
To tutaj kręcili wiele westernów i Strusia Pędziwiatra 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: