Muzeum 9/11 i Top of the Rock

Mieliśmy wczoraj bardzo intensywny dzień. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum 9/11, następnie Wall Street, po obiedzie Battery Park, a na sam koniec rozkoszowaliśmy się panoramą NYC.

Co do otwartego od roku Muzeum 9/11 miałam bardzo mieszane uczucia. Cena biletu wysoka – 24 dolary. Czy w ogóle warto się wybrać?
Nic bardziej mylnego. To naprawdę jedno z najważniejszych miejsc w NY, które podkreśla olbrzymią przynależność Amerykanów do kraju.Wystawa jest wstrząsająca, a podczas zwiedzania towarzyszyły nam ogromne emocje. Przede wszystkim muzeum mieści się w miejscu, w którym kiedyś stałe wieże i zapewnia dostęp do pozostałości po World Trade Center. Zwiedzający poznają wydarzenia minuta po minucie z filmami z czarnych skrzynek, z kamer publicznych oraz z wstrząsającymi nagraniami przechodniów – ludzie dosłownie wyskakiwali z okien sąsiadujących wieżowców. Nowy Jork został pokryty olbrzymią wartswą kurzu. W muzeum znajduje się też osobny hol, upamiętniający każdą z prawie 3 tys. osób, które zginęły 11 września. Ogromne, ogromne, ogromne przeżycie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W drugiej części dnia odwiedziliśmy Wall Street, którym jesteśmy trochę rozczarowni. Więcej turystów niż panów w garniturach. Następnie udaliśmy się do Battery Park i Rockeffeler Center (Top od the Rock). Ostatnie miejsce to perełka ❤ Za 30 dolarów otrzymaliśmy najpiękniejszy widok na Manhattan ❤ Udało nam się wjechać na wieżę jeszcze, kiedy było jasno i siedzieliśmy na górze do późnego wieczora. I w sumie moglibyśmy tam być jeszcze długooo… 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: